واشر کلینگریت چیست و انواع آن

klingerit-lordlanj.com

واشر کلینگریت (klingerit) یا واشر نسوز

در طیف وسیع صنعت برای تعمیر و نگه داری قطعات لازم است به درزگیری و آب‌بندی دستگاه ها و حتی فلنج ها توجه بسیاری شود واشر گرینگریت از جمله درزبندها به شمار می آید.

ورق نسوز کلینگریت یکی از مواد نسوز است که تقریبا در اکثر صنایع مورد استفاده قرارمی‌گیرد. و موارد استفاده آن جهت آب‌بندی ماشین آلات صنعتی، بین فلنج ها در خط لوله و حتی داخل منازل در رادیاتور و پکیچ ها و… 

واشر کلینگریت-لردلنج

 

ساختار کلینگریت یا واشر نسوز

واشر کلینگریت ساخته شده از  ورق‌ نسوز کلینگریت است که دارای انعطاف پذیری خوبی بر خوردار است و جزو ورق‌های نسوز مهم و پر فروش به شمار می‌آید. که با نام ورق نسوز واشر در بازار معروف است.

مواد مورد استفاده برای ساخت ورق گلینگریت شامل پودر آزبست و رزین های لاستیکی  SBR و NBR و NR می‌باشد. که پودر آزبست جهت تحمل حرارتی بالا ورق نسوز  و انواع رزین ها جهت انعطاف پذیری بهتر ورق مورد استفاده قرار می گیرد.

آزبست (پنبه کوهي) نام گروهي از ترکيب‌هاي معدني منيزيم و سيليس است که در طبيعت به صورت الياف معدني و سنگ، يافت مي‌شود. اين ماده مقاومت زيادي در برابر گرما و آتش دارد و به عنوان مواد نسوز به کارمي‌رود.

انواع ورق نسوز کلینگریت

  1. ورق نسوز کلینگریت سیم دار
  2. ورق نسوز کلینگریت بدون سیم
  3. ورق نسوز کلینگریت بدون سیم دار گرافیتی
  4. ورق نسوز کلینگریت سیم گرافیتی

1_ورق نسوز کلینگریت سیم دار

برای تهیه این ورق از آزبست و انواع رزین ها استفاده می‌شود، و برای بالا بردن استحکام مکانیکی بیشتر از سیم های فولادی در لای‌هایی از ساختار ورق مورد استفاده قرار می‌گیرد. و از محبوب ترین واشر ها است.

حتما بخوانید:
گسکت یا واشرفلنج چیست؟

تحمل حرارتی این ورق تا 580 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

2_ورق نسوز کلینگریت بدون سیم

ساختار آن همان ازبست ورزین ها میباشد همانند کلینگریت‌سیم دار با این تفاوت که سیم در ساختار آن وجود ندارد و از معمولی ترین ورق نسوز ها می‌باشد. و تحمل حرارتی آن تا 550 سانتی‌گراد می باشد.

3_ورق نسوز کلینگریت‌بدون سیم گرافیتی

واشر نسوز کلینگریت-lordlanj.com

ساختار این ورق همانند موارد بالا می‌باشد، که علاوه بر اینکه سیم در آن وجود ندارد، لایه ایی گرافیتی بر روی آن کشیده شده است، تا تحمل حرارتی این ورق های نسوز را بیشتر کند،تحمل گرمایی این نوع محصول بینظیر 600 درجه سانتی‌گراد است.

4_ورق نسوز کلینگریت‌سیم دارگرافیتی

واشر نسوز کلینگریت-فروشگاه لردلنجهمان متریال های که در ورق های گرینگریت ازجمله ازبست و رزین های مختلف و همچنین دارای لایه ایی از گرافیت نیز بر روی آن کشیده شده است.وهمچنین در ساختار آن سیم وجود دارد.و باعث تحمل حرارتی فوقالعاده 650 درجه سانتی گراد است.

این ورق ها از پر فروش ترین ورق های نسوز به شمار می رود که نقش خوبی در صنعت را دارند.

در حالت کلی به دوسته ورق نسوز ها تقسیم بندی کردیم.

واشر کلینگریت-فروشگاه لردلنج

گلینگریت‌ها در ضخامت های 0.5mm تا 6mm و همچنین در سایز ها و ابعاد مختلف تولید می‌شود. فروشگاه لردلنج دارنده بهترین و با کیفیت ترین واشر ها و گسکت های فلنج در هر سایز و ابعادی سفارشی می‌باشد.

برای جلوگیری از نشتی سیال و طولانی تر کردن مدت زمان کارکرد در دما وفشار معین فلنج ها از گسکت یا واشرفلنج ( gasket) استفاده می‌کنند، که بین سطوح فلنج‌ها با نیروی فشاری زیاد قرار می‌گیرد. برای ادامه مطلب کلیک کنید.

 

حتما بخوانید:
گسکت یا واشرفلنج چیست؟
2,000 تومان45,000 تومان

واشر منجید دار (نخ دار)

2,000 تومان45,000 تومان

واشر لاستیکی تهیه شده با بهترین مواد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *